Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat: Sokaklarda işgallere son vereceğiz

İSTANBUL – Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Çarşı’da ambulans ve itfaiye araçlarının geçemediği sokakları gezderek işgallere son vereceklerini açıkladı.

‘SOKAKLARI GEÇİŞ İÇİN UYGUN HALE GETİRECEĞİZ’

Çok sayıda Beşiktaşlı, Akpolat’a işgaliyelerden şikayetçi olduğunu, akşamları sokaklarda dolaşamadıklarını söyledi.

‘ÇOK ACI OLAYLAR YAŞIYORUZ’

Akpolat, esnafın sokaklara attığı masalar nedeniyle olası bir yangında itfaiye ve ambulans araçlarının giremeyeceği sokakları düzelteceğini belirti. Şikayetlere değinen Akpolat, “Çok acı olaylar yaşıyoruz. Bu yangınları ortadan kaldırmak için yerel yönetimler çalışıyor. İşler bürokrasiye takıldı. Belediyede çoğunluğu kazandığımız için bugüne kadar dokunmadığımız birçok noktaya dokunduk. Çarşı’dan başlıyoruz. Binlerce insan buraya nefes almaya geliyor. Buraları güvenli hale getirmek için çalışıyoruz. Onun dışında evlerine ulaşamayan çocuklu arabalarla dolaşamayan, engellilerin yürüyemediği bir nokta haline geldi. Bu düzensizliği düzeltmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı

‘GÜVENLİ BİR ÇARŞI…’

Ambulansın ve itfaiyenin göremediği birçok nokta olduğunu bildiklerini belirten Akpolat, “Zabıta ekiplerimiz bu konuda oldukça rahatsız. Daha modern bir Çarışı’yı görmek için buradayız. Güvenli bir Beşiktaş Çarşı’yı planlayacağız. Bugün ilk adımını attık. Bu konuya dikkat çekmek için buradayız. Bu çalışmayı esnafla birlikte gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir