Yandex Maps API Türkiye Ülke Müdürü Yasin Yılmaz PD’ye konuştu

Necla DALAN

Yandex Maps API Türkiye Ülke Müdürü Yasin Yılmaz, Türkiye’nin teknoloji, e-ticaret, mobilite ve lojistik alanlarında hızlı ilerlediğini belirterek, bu yolculukta yerel işletmeleri desteklemekten heyecan duyduklarını söyledi. Türkiye’nin Yandex için önemli bir ülke olduğunu kaydeden Yılmaz, “Yandex global bir teknoloji devi. 26 bin 400 çalışanı var. Türkiye, Rusya’dan sonra ikinci büyük pazarımız. Türkiye ile beraber biz de büyümek istiyoruz” dedi.

Türkiye’deki global rakiplerinden ayrıştıklarını kaydeden Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“TÜRKİYE İÇİN BUTİK ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”

“Türkiye’deki global rakiplerimizden farklıyız çünkü bizim burada direkt ofisimiz var ve çalışanlarımız var. Müşterilerimiz doğrudan iletişim kurabiliyor. Rakiplerimizin ise Türkiye’de iş ortakları var. Sorun veya soruları olduğunda İrlanda, Amerika’ya bu partnerler üzerinden gidildiği için süreçler uzuyor. Biz daha hızlı çözüm sunabiliyoruz. Ayrıca biz burada ihtiyaçlara özel çözüm üretiyor, ona göre ürün geliştiriyoruz. Rakiplerimize baktığımızda onlar salt ürün veriyorlar. Biz butik çözümler üretiyoruz. Her sektöre çözüm üretebiliyoruz.”

MERDİVENLERE, HAVA TAHMİNİNE GÖRE ROTA

Yandex, geçen hafta Türkiye’deki işletmelere yönelik haritalama, coğrafi konum ve navigasyon çözümlerini Yandex Maps API markasıyla tanıttı. Dünya genelinde 50 binden fazla şirket, her yıl 1,5 milyardan fazla rota planlamak için Yandex Maps API’yi kullanıyor. Yandex Maps API kullanan web siteleri 300 milyondan fazla tekil ziyaretçi çekiyor.

Uygulamadaki rota planlama ve navigasyon, adrese göre koordinat belirleme ve yer arama, haritaları web siteleri ve uygulamalara entegre etmek için sunulan Yandex Maps API, çözümleri, Türkiye’de aylık ortalama 4 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Yandex Navigator uygulamasının temelini oluşturuyor.
Rotalar ve navigasyon alanındaki çözümler araba, kamyon, toplu taşıma veya yürüme gibi tüm ulaşım türleri için en uygun rotaları oluşturmak ve trafik tahminlerine, transferlere, merdivenlere ve hatta hava tahminlerine göre seyahat sürelerini tahmin etmek için kullanılıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir